Sport

Zyrtare: Stadiumi i Napolit nga tani quhet “Diego Armando Maradona”

Zyrtare: Stadiumi i Napolit nga tani quhet “Diego Armando Maradona”
Foto: Reuters
 

Stadiumi i Napolit “San Paolo” zyrtarisht është riemëruar “Diego Armando Maradona Stadium”, ka marrë vendim këshilli i qytetit të premten, raporton Reuters.

Maradona, që vdiq ditë më parë, kishte udhëhequr Napolin drejt dy titujve të Serie A dhe në triumfin e UEFA Cup.