Sport

Kosova e mbylli ciklin kualifikues për “Euro 2022” më mirë se 21 përfaqësuese të Evropës

Kosova e mbylli ciklin kualifikues për “Euro 2022” më mirë se 21 përfaqësuese të Evropës
Foto: FFK
 

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll të femrave e ka mbyllur ciklin kualifikues për kampionatin Evropian “Euro 2022” më mirë se 21 përfaqësuese të Evropës.

Kosova mori pjesë për herë të parë në kualifikimet për Evropian, derisa përfundoi e katërta me 10 pikë në Grupin A, ku pjesë ishte edhe superfuqia botërore, Holanda. Holanda është nënkampione e botës dhe kampione në fuqi e Evropës.