Sport

Drita fiton ndeshjen e mbetur me Llapin

Drita fiton ndeshjen e mbetur me Llapin
 

Kampionia në fuqi, Drita, e ka fituar ndeshjen e mbetur të Superligës së Kosovës në futboll kundër Llapit.

Dueli i xhiros së parë që u shty për shkak të angazhimeve të Dritës në kualifikimet e Ligës së Evropës, u zhvillua të enjten në Gjilan dhe përfundoi me fitoren minimale 1:0 të ekipit vendas.