Sport

Letra emocionuese e Peles për Maradonën

Letra emocionuese e Peles për Maradonën
 

Legjenda braziliane Pele ka shkruar një letër emocionuese për Diego Armando Maradona, shtatë ditë pasi argjentinasi vdiq.

Maradona vdiq në moshën 60-vjeçare dhe bota e futbollit e ka vlerësuar e kujtuar ish-reprezentuesin e Argjentinës.