Sport

Ishte më i miri ndaj Serbisë, Maxhuni pret gjëra edhe më të mëdha

Ishte më i miri ndaj Serbisë, Maxhuni pret gjëra edhe më të mëdha
 

Basketbollisti kosovar, Edon Maxhuni, pranon se ndaj Serbisë motivimi ishte ndryshe në krahasim me ndeshjet e tjera. Dhe pikërisht ndaj Serbisë, fundori e luajti ndeshjen më të mirë me përfaqësuesen e Finlandës.

Finlanda e Serbia u përballën të hënën në Espoo, në kuadër të kualifikimeve për “Eurobasket 2022”. Serbia fitoi 75:66, ndërsa Maxhuni ishte më i miri te përfaqësuesja finlandeze. Kishte 15 pikë, gjashtë asistime, dy kërcime dhe një top të rrëmbyer.