Sport

Sadiku në prill lufton për kualifikim në “Tokio 2020”

 

Më 22 prill të vitit të ardhshëm boksierja kosovare Donjeta Sadiku do të nisë garën për të siguruar vend në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

Turneu kualifikues i boksit për Lojëra Olimpike do të nisë më 22 prill, një vit pasi ishin ndërprerë për shkak të pandemisë së koronavirusit. Tre ditët e kualifikueseve evropiane ishin mbajtur në mars në Londër para se kriza e madhe e pandemisë të çonte në ndërprerjen e saj dhe të shtynte edhe Lojërat Olimpike për 2021.