Sport

Edon Maxhuni shkëlqen ndaj Serbisë, por Finlanda pëson humbje

Edon Maxhuni shkëlqen ndaj Serbisë, por Finlanda pëson humbje
 

Basketbollisti kosovar, Edon Maxhuni ishte basketbollisti më i mirë i Finlandës të hënën mbrëma. Finlanda pësoi 75:66 nga Serbia në Espoo të Finlandës.

Maxhuni ndeshjen e mbylli me 15 pikë, gjashtë asistime, dy kërcime dhe një top të rrëmbyer. Në parket i kaloi 24 minuta. Vetëm edhe një basketbollist tjetër i Finlandës kishte pikë dyshifrore.