Sport

Për herë të parë, një refere do të drejtojë ndeshje të Championsit

Për herë të parë, një refere do të drejtojë ndeshje të Championsit
 

Për herë të parë në turneun më prestigjioz kontinental të futbollit, Ligën e Kampionëve, një nga ndeshjet zyrtare do të drejtohet nga një grua, ka bërë të ditur UEFA.

Ndeshja ndërmjet Juventusit dhe Dinamo Kievit që do të luhet në Torino të mërkurën, do të ketë refere francezen 37-vjeçare Stephanie Frappart, që do t’i shtojë karrierës një tjetër rekord.