Sport

Mezani largohet nga Gjilani

Mezani largohet nga Gjilani
Foto: SC Gjilani/Facebook
 

Gentjan Mezani më nuk është trajner i skuadrës së Gjilanit. Ekipi i Superligës së Kosovës, të hënën ka njoftuar se kryesia e klubit ka pranuar dorëheqjen e trajnerit në takimin e mbajtur.

Largimi i Mezanit nga Gjilani vjen një ditë pas humbjes në derbi kundër Dritës me rezultatin 3:2. Klubi i Gjilanit ka falënderuar trajnerin Mezani për punën dhe rezultatet e arritura, si dhe i ka dëshiruar suksese në karrierë.