Sport

Milani, klubi më në formë në Evropë

Milani, klubi më në formë në Evropë
Foto: Reuters
 

Milani është lider në Serie A dhe ekipi me formën më të mirë në Evropë, madje me mesatare të pikëve më të mirë se Bayern Munichu e Tottenhami, ka raportuar “Gazzetta dello Sport” të hënën.

“Rossonerët” fituan në ndeshjen e fundit në Serie A ndaj Fiorentinas dhe po shijojnë një epërsi prej pesë pikëve ndaj Interit dhe Sassuolos në tabelë.