Sport

Policia argjentinase bastis shtëpinë e mjekut të Maradonës si pjesë e hetimeve

 

Policia argjentinase ka kontrolluar shtëpinë dhe zyrën e mjekut të Diego Maradonas, ndërsa autoritetet hetojnë vdekjen e futbollistit të madh.

Maradona vdiq të mërkurën në moshën 60 vjeçare në një shtëpi në qytetin Tigre, Argjentinë.