Sport

Reali lë pa fitore Interin në Champions, Liverpooli befasohet nga Atalanta

Foto: Reuters
 

Skuadra e Interit nuk e ka shijuar fitoren në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve as pas xhiros së katërt. Interi, të mërkurën mbrëma, pësoi humbje në shtëpi nga Real Madridi me rezultatin 2:0, në ndeshjen e luajtur në kuadër të Grupit B.

Eden Hazard (7’) nga penalltia dhe autogoli i Achraf Hakimit (59’), vulosën fitoren e Realit që është e dyta rresht përballë Interit brenda dy javëve. Interi ndeshjen e mbylli me një futbollist më pak, pasi mesfushori Arturo Vidal në minutën e 33-të u përjashtua nga loja.