Sport

Berisha realizon në humbjen e Salzburgut

Berisha realizon në humbjen e Salzburgut
Foto: Reuters
 

Mërgim Berisha ka realizuar gol për Salzburgun, në humbjen 3:1 të pësuar në udhëtim ndaj Bayern Muenchenit sonte në ndeshjen e Grupit A të Ligës së Kampionëve.

Berisha realizoi golin në minutën e 73-të. Për Bayernin shënuan Robert Lewandowski (43’), Kingsley Coman (52’) dhe Leroy Sane (68’).