Sport

Napoli vajton idhullin e qytetit, Maradonën

Napoli vajton idhullin e qytetit, Maradonën
Foto: Reuters
 

Shumë njerëz janë mbledhur në qytetin e Napolit për ta vajtuar vdekjen e legjendës së futbollit të Argjentinës, Diego Maradona. Ai është vlerësuar lartë për stilin e lojës dhe të arriturat gjatë karrierës, ndërsa në Napoli shihet si “Zot”.

Adhuruesit e legjendës kanë kënduar këngë të ndryshme dhe kanë ndezur fishekzjarrë e qirinjë pranë muralit të jashtëzakonshëm të legjendës së futbollit në një pjesë të qytetit.