Sport

Golat më madhështorë të Maradonas

Golat më madhështorë të Maradonas
Foto: Reuters
 

Pak lojtarë ishin të zotët me topin si Diego Armando Maradona. Nga gjuajtjet e lira, që ishin mahnitëse, e deri te driblimet fantastike, argjentinasi, i cili vdiq në moshën 60-vjeçare, shënoi disa prej golave më të famshëm dhe emocionues në historinë e futbollit, shkruan AFP.

“Goli i Shekullit”