Sport

Barcelona e Juventusi në fazën nokaut të Championsit

Barcelona e Juventusi në fazën nokaut të Championsit
Foto: Reuters
 

Barcelona e Juventusi e kanë siguruar kalimin në fazën nokaut të Ligës së Kampionëve.

Barcelona sonte fitoi 4:0 si mysafire e Dynamo Kievit. Sergino Dets (52’), Martin Braithwaite (57’, 70’ penallti) dhe Antoine Griezmann (90+2’) shënuan për Barcelonën.