Sport

Upamecano kërkon të largohet nga Leipzigu

Upamecano kërkon të largohet nga Leipzigu
 

Dayot Upamecano e ka kërkuar largimin nga Leipzigu. Pas interesimit të shumë skuadrave evropiane mbrojtësi francez ua ka bërë të ditur drejtuesve të klubit se dëshiron të largohet.

Upamecano ka kontratë me ekipin gjerman deri në vitin 2023 dhe së fundi ka refuzuar rinovimin që i është ofruar.