Sport

Spanja po shpreson në suksese pas fitores historike ndaj Gjermanisë

Foto: Reuters
 

Kritikat po përkeqësoheshin derisa rezultatet zhgënjyese po grumbulloheshin dhe presioni po shtohej mbi trajnerin Luis Enrique. Mirëpo Përfaqësuesja e Spanjës i heshti të gjithë të martën mbrëma derisa shpartalloi kampionen e katërfishtë të Botës, Gjermaninë me rezultatin 6:0 në kuadër të Ligës së Kombeve, shkruan AP. 

“Ndoshta ky rezultat do të ndihmojë që tifozët të shpresojnë përsëri dhe t’i bindë ata që kishin dyshime tek ne”, tha përzgjedhësi i Spanjës, Luis Enrique. “Ishte shumë e rëndësishme t’u ktheheshim fitoreve me një paraqitje të shkëlqyer sikur kjo me Gjermaninë”.