Sport

Osimhen lëndohet në kyçin e dorës

Osimhen lëndohet në kyçin e dorës
Foto: Reuters
 

Sulmuesi i Napolit, Victor Osimhen, e ka dëmtuar rëndë kyçin e dorës dhe e ka lënë fushën sa ishte pjesë e Nigerisë në barazimin 4:4 kundër Sierra Leones.

Lajmi është bërë i ditur nga Përfaqësuesja e Nigerisë në “Twitter”, që thotë se sulmuesi i Napolit është lënduar në kyçin e dorës në kualifikimet e Kupës së Afrikës për Shtete, transmeton KOHA.