Sport

Drita synon ta eliminojë ekipin çek që u ndal në Beograd për përgatitje

 

Brenda dy ditëve, volejbollistet e Dritës së Gjilanit do t’i zhvillojnë dy ndeshje në kuadër të kupave evropiane. Të mërkurën dhe të enjten, Drita në palestrën në Gjilan do të përballet me ekipin nga Çekia, VK Shelmi Brno në kuadër të 1/16 të finales të Cev Cup, që është niveli i dytë evropian.

Të dyja ndeshjet do të nisin prej orës 20:00. Te Drita insistojnë se janë përgatitur mirë për ndeshjet evropiane dhe synojnë që të eliminojnë ekipin çek. Kështu ka insistuar volejbollistja Elvira Bajraktari, që i është bashkuar Dritës para fillimit të këtij sezoni nga skuadra e Skenderajt.