Sport

Challandes: Dakun e ftova për të shtuar konkurrencën

 

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se e ka ftuar sulmuesin e Ballkanit, Mirlind Daku, për tri ndeshjet e ardhshme të Kosovës për shkak të formës së tij të shkëlqyer në Superligë dhe për të shtuar konkurrencën në repartin ofensiv.

Në konferencën për media para miqësores me Shqipërinë, Challandes ka thënë se Dakun e ka ftuar për shkak të formës e jo për t’i dhënë kënaqësi dikujt.