Sport

Valon Berisha asiston në ndeshjen dramatike me Lensin

Valon Berisha asiston në ndeshjen dramatike me Lensin
 

Valon Berisha luajti titullar dhe ishte i pranishëm në tërë ndeshjen në barazimin dramatik të skuadrës së tij Reimsit në udhëtim te Lensi, 4:4.

Asistimi i minutës së 54-tërt i 27-vjeçarit, ishte i dyti në elitën e futbollit francez. Berisha me një top të gjatë e gjeti bukur sulmuesin senegalez, Boulaye Dia, i cili shënoi me të majtën më pas. Pjesë e skuadrës së Reimsit në rangun më të lartë të futbollit francez është edhe Arbër Zeneli.