1 perditesime
20:27

Shaqiri asiston në fitoren e Liverpoolit

Xherdan Shaqiri ka asistuar golin e fitores për Liverpoolin sot në ndeshjen ndaj West Ham Unitedit. Ndeshja e zhvilluar në “Anfield Road”, që i takoi xhiros së shtatë të Premier Leagues, përfundoi me fitoren 2:1 të Liverpoolit.

Liverpooli arriti të kthehet nga disavantazhi 1:0. Pablo Fornals (10’) dërgoi West Hamin në epërsi, ndërsa Mohamed Salah (42’) nga penalltia barazoi rezultatin. Shaqiri u aktivizua në minutën e 70-të dhe asistoi golin e fitores të cilën e shënoi Diogo Jota (85’).

Liverpooli kryeson me 16 pikë pas shtatë xhirove, tri më tepër se Evertoni që zë vendin e dytë, por Evertoni ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Image
20:15

Shaqiri me asistim të bukur për Liverpoolin

Xherdan Shaqiri ka dhënë një asistim të bukur për Liverpoolin sonte. Liverpooli po kryeson 2:1 përballë West Ham Unitedit, në xhiron e shtatë të Premier Leagues.

Shaqiri e realizoi golin e dytë të Liverpoolit të shënuar nga Diogo Jota (85’). Ai u aktivizua nga minuta e 70-të.

Golin e parë për Liverpoolin e shënoi nga penalltia Mohamed Salah (42’), ndërsa për West Hamin realizoi Pablo Fornals (10’).