Sport

“Euro Super League” pritet të nisë më 2022/23, Juve, Milan e Inter pjesëmarrës

“Euro Super League” pritet të nisë më 2022/23, Juve, Milan e Inter pjesëmarrës
 

“Mundo Deportivo” ka shkruar se gara e “Super League” evropiane planifikohet të nisë në edicionin 2022/23, ndërsa vend të sigurt pritet të kenë Juventusi, Milani dhe Interi.

Para dorëheqjes nga posti i presidentit të Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, e kishte konfirmuar edhe pjesëmarrjen e Barçës në këtë garë.