Sport

Rrugëtimi i talentit të Dortmundit mbush me shpresë 15-vjeçarin Dobruna

Rrugëtimi i talentit të Dortmundit mbush me shpresë 15-vjeçarin Dobruna

Giovanni Reyna ka realizuar ëndrrën e tij duke luajtur në Bundesligë dhe së fundi në Ligën e Kampionëve. Talenti amerikan, që iu bashkua Borussia Dortmundit nga New York City në vitin 2019, po shkëlqen me fanellën e ekipit gjerman dhe po vlerësohet ndër mesfushorët më të talentuar në Evropë.

Rrugën e Reynas 17-vjeçar po synon ta ndjekë një futbollist kosovar.