Sport

Peroviq përforcimi i ri i Pejës

Peroviq përforcimi i ri i Pejës
 

Marko Peroviq është përforcimi më i ri i klubit të Superligës së Kosovës në basketboll Peja.

Peroviq 28-vjeçar është nga Mali i Zi dhe I gjatë 204 centimetra. Ai luan në pozitën qendër. Së fundi luajti në elitën e Sllovakisë me një mesatare prej 13.4 pikëve e 4.1 kërcimeve për ndeshje.