Sport

Prishtina e motivuar para derbit me Gjilanin

Triumfi në udhëtim ndaj Feronikelit të mërkurën, ka bërë që Prishtina të kërkojë më me ngulm fitoren kundër Gjilanit, në ndeshjen derbi të xhiros së tetë të Superligës së Kosovës në futboll që luhet këtë vikend.

 

Triumfi në udhëtim ndaj Feronikelit të mërkurën, ka bërë që Prishtina të kërkojë më me ngulm fitoren kundër Gjilanit, në ndeshjen derbi të xhiros së tetë të Superligës së Kosovës në futboll që luhet këtë vikend.

Dueli mes Prishtinës dhe Gjilanit zhvillohet të dielën në stadiumin “Fadil Vokrri” dhe nis në orën 13:30. Skuadra e Prishtinës në këtë ndeshje futet pas dy fitoreve rresht. Para Feronikelit (2:1) ka triumfuar bindshëm ndaj skuadrës së Besës (4:0). Prishtina aktualisht është e dyta në tabelë me 11 pikë, tetë më pak se Ballkani që është lider dhe ka një ndeshje më shumë të zhvilluar. Ndërkohë, Gjilani renditet në pozitën e pestë me dhjetë pikë, shkruan KOHA.