Sport

Rashica me bashkëlojtarë në izolim dyditor, pas një rasti pozitiv në klub

Rashica me bashkëlojtarë në izolim dyditor, pas një rasti pozitiv në klub

Milot Rashica dhe bashkëlojtarët e tij dhe stafi i Werder Bremenit janë futur në një karantinë vullnetare dyditore, pasi një futbollistë ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Klubi i Bundesligës gjermane ka njoftuar sot në faqen zyrtare për rastin pozitiv.

Werderi luan kundër Hoffenheimit të dielën në Bundesligë dhe gjithë futbollistët e stafi do të ritestohen nesër.