Benevento mposht Carpin, për herë të parë pjesë e Serie A

Benevento mposht Carpin, për herë të parë pjesë e Serie A

08 qershor 2017 22:54

Benevento është në Serie A për herë të parë në histori të klubit, pasi në play-off e mposhti Carpin 1 me 0, transmeton Koha.net.

Së bashku me Hellas Veronan dhe Spalin ky klub do të garojë në Serie A në sezonin e ardhshëm.

Ndeshja e parë kishte përfunduar 0-0, ndërsa golin e fitores në ndeshjen e dytë e shënoi George Puscas nga afërsia.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme