Sport

Agjenti i Keitas konfirmon marrëveshjen me Milanin

 

AC Milan ka arritur marrëveshje me Lazion për sulmuesin Balde Keita, ka konfirmuar agjenti i lojtarit, transmeton Koha.net.

22 vjeçari ka kaluar formë të jashtëzakonshme me Lazion në këtë sezon, dhe për këtë ka marrë vëmendjen e Juventusit dhe Milanit, me garën që e ka fituar kjo e fundit.