Sport

Schalke, 20 ndeshje pa fitore

Schalke, 20 ndeshje pa fitore
Foto: Reuters

Schalke ka vazhduar serinë pa fitore. Klubi gjerman të dielën ka barazuar 1:1 në Bundesligë me Union Berlinin, duke dështuar kështu të fitojë në 20 ndeshjet e fundit, raporton agjencia Reuters.

Por me barazimin e arritur Schalke i ka dhënë fund serisë prej gjashtë humbjeve rresht në Bundesligë dhe e ka fituar pikën e parë këtë edicion.