Sport

Greqia publikon listën për ndeshjen kundër Kosovës

Greqia publikon listën për ndeshjen kundër Kosovës
Foto: Driton Paqarada

Seleksionuesi i Greqisë, John Fant Schip, ka ftuar 26 lojtarë për ndeshjet e radhës, përfshirë edhe atë kundër Kosovës më 14 tetor.

Greqia luan fillimisht në udhëtim, me Austrinë më 7 tetor në ndeshje miqësore, më pas më 11 tetor luan në shtëpi kundër Moldavisë në kuadër të Ligës së Kombeve dhe më 14 tetor po ashtu në shtëpi kundër Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve.