Sport

Hajdari debuton te Baseli, e pret e ardhmja te Juventusi

 

Më 19 shtator Albian Hajdari është transferuar te Juventusi, gjiganti italian i futbollit. Të dielën mbrojtësi 17-vjeçar ka bërë hap tjetër të rëndësishëm në karrierë. Ai ka debutuar në Superligën e Zvicrës në futboll. Ka debutuar me Baselin, skuadër prej të cilës edhe e realizoi transferimin te Juventusi.

Por kampioni italian e la Hajdarin si huazim te Baseli për dy vjet. Prej verës Hajdari është bashkuar me ekipin e parë të Baselit dhe të dielën debutoi në elitë. Nuk ishte debutim me fat, por me rëndësi është se bëri hapin para.