Sport

City mposhtet thellë në shtëpi nga Leicesteri

City mposhtet thellë në shtëpi nga Leicesteri
Foto: Reuters

Manchester City ka pësuar humbje të thellë në shtëpi sot nga Leicesteri City. Manchesteri pësoi 5:2 në xhiron e tretë të Premier Leagues.

Jamie Vardy shënoi “hat-trick” për Leicesterin, ndërsa nga një gol e realizuan James Maddison e Youri Tielmans. Për Cityn shënuan Riyad Mahrez dhe Nathan Ake.