Sport

Ballkani udhëton në Gjilan për të marrë pikët e plota

 

Te Ballkani e kanë parasysh se i pret një ndeshje e vështirë në udhëtim te Gjilani. Por ekipi i drejtuar nga trajneri Ismet Munishi do të udhëtojë për fitore në mënyrë që ta mbajë ritmin e fillimit të këtij edicioni.

Kështu të paktën ka insistuar të premten mbrojtësi i krahut të djathtë të Ballkanit, Armend Thaqi. Ndeshja mes Gjilanit dhe Ballkanit zhvillohet të dielën (13:30) dhe i takon xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në futboll, transmeton KOHA.