Sport

Rashica mungon të paktën edhe në ndeshjen e ardhshme

Rashica mungon të paktën edhe në ndeshjen e ardhshme

Në kohën kur pritet transferimi te ndonjë skuadër tjetër, Milot Rashica është duke e sanuar një lëndim të gjurit që e ka pësuar në ndeshjen e Kosovës ndaj Moldavisë, në fillim të muajit.

Rashica i ka munguar Werder Bremenit në tri ndeshje prej atëherë, në një ndeshje miqësore, në ndeshjen për Kupë të Gjermanisë dhe atë në hapje të Bundesligës. Në xhiron e parë të Bundesligës, Werderi pësoi 4:1 nga Hertha Berlini.