Sport

Përballja me Tottenhamin, fitore për Shkëndijën

Përballja me Tottenhamin, fitore për Shkëndijën

Te Shkëndija e Tetovës e kanë parasysh se gjasat janë minimale për ta eliminuar skuadrën e Tottenhamit në Ligën e Kampionëve. Mirëpo te ekipi tetovar këtë përballje e vlerësojnë të fituar, pavarësisht rezultatit në fushë.

Trajneri i Shkëndijës, Ernest Gjoka, thotë se ekipi i tij është krenar që ka mundësinë të përballet me një ekip të madh të Evropës, si Tottenhami që garon në Premier League. Ndeshja ndërmjet Shkëndijës dhe Tottenhamit do të zhvillohet të enjten (sot) në Shkup prej orës 20:00 dhe i takon raundit të tretë kualifikues të Ligës së Evropës.