Sport

Daku trimërohet pas “hat-trickut”, synon titullin me Ballkanin

 

Mirlind Daku nuk e sheh të ardhmen e tij në Kosovë. Është kthyer nga Kroacia për të qëndruar vetëm edhe këtë edicion, që nisi të premten.

Por, ai shpreson ta lërë Kosovën si kampion dhe si golashënuesi më i mirë i Superligës. Me Ballkanin, ku edhe është huazuar deri në fund të edicionit 2020/2021 nga Osijeku i Kroacisë, e ka nisur mbarë. Shënoi tre gola në ndeshjen kundër Besës, të cilën Ballkani e fitoi me rezultatin 4:1 të shtunën. Daku shpreson ta ndihmojë skuadrën nga Suhareka për ta realizuar synimin kryesor të këtij edicioni – të fitojë titullin e kampionit.