Sport

PAOK-u eliminon Benficën, i afrohet fazës grupore të Championsit

PAOK-u eliminon Benficën, i afrohet fazës grupore të Championsit
Foto: Reuters
 

PAOK-u ka triumfuar 2:1 ndaj Benficas duke iu afruar fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Dimitrios Giannoulis (63’) dhe Andria Zhivkoviq (75’) kanë realizuar golat për PAOK-un, ndërsa Rafa Silva (90’+4) e shënoi golin e vetëm për Benfican.

Ndeshja i takoi rrethit të tretë eliminator të Ligës së Kampioonëve. Në raundin e plejofit PAOK-u do të përballet me Krasnodarin rus. Do të luhen dy ndeshje.