Sport

Ramadani me COVID-19, klubi danez thotë se u infektua në Shqipëri

 

Futbollisti shqiptar, Ylber Ramadani, do t’i mungojë skuadrës daneze Vejle në ndeshjen hapëse në Superligë pasi është konfirmuar me COVID-19. Klubi ka thënë se lojtari është infektuar në Shqipëri ku kishte udhëtuar për ndeshjet me kombëtaren më herët gjatë shtatorit.

Madje sipas klubit, ai ka qëndruar një javë i izoluar në Shqipëri, edhe pse Federata Shqiptare e Futbollit kishte mohuar se ka futbollistë me COVID-19 në kampin e saj për ndeshjet me Bjellorusinë dhe Lituaninë në Ligën e Kombeve.