Sport

Lojtarët e Manchester City preken nga koronavirusi

Lojtarët e Manchester City preken nga koronavirusi
 

Mahrez dhe Laporte rezultojnë pozitiv me Covid-19 Manchester City është prekur nga koronavirusi. Klubi anglez ka bërë të ditur se dy lojtarët Riyad Mahrez dhe Aymeric Laporte, kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Të dy lojtarët kanë rezultuar pozitivë pas testeve të bëra, edhe pse dyshja nuk ka pasur simptoma. Lajmi është konfirmuar edhe nga klubi anglez.