Sport

Drita nuk e sheh pengesë të pakalueshme Sileksin maqedonas

Foto: Driton Paçarada / KOHA
Foto: Driton Paçarada / KOHA
 

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, e njeh shumë mirë ekipin e Sileksit nga Maqedonia e Veriut, me të cilin kampionia e Kosovës do të përballet në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Evropës për edicionin 2020/21.

Shorti i tërhequr të hënën në selinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës, ka përcaktuar që kampionia e Kosovës të përballet me Sileksin, ndeshje të cilën do ta zhvillojë në udhëtim më 17 shtator. Për Nuhiun, Sileksi është një kundërshtar i kalueshëm edhe pse ekipi nga Kratova ka një përparësi të vogël ndaj Dritës për shkak se ka disa javë që po luan ndeshje në kuadër të kampionatit të Maqedonisë së Veriut që tashmë ka filluar. Në përgjithësi, Nuhiu e ka vlerësuar shortin si të mirë dhe të përshtatshëm pasi Drita në këtë raund ka arritur të evitojë kundërshtarët si Astana e Dinamo Tbilisi.