Sport

UEFA kthen tifozët në stadium

UEFA kthen tifozët në stadium
Foto: Getty Images

Konfederata Evropiane e Futbollit (UEFA) ka njoftuar se do të lejohet prania e shikuesve në ndeshjen e Superkupës së Evropës, që do të zhvillohet ndërmjet Bayernit dhe Sevillas.

Kjo do të thotë se një pjesë e shikuesve do të lejohen në tribuna më datën 24 shtator kur edhe do të zhvillohet ndeshja ndërmjet fituesit të Ligës së Kampionëve dhe atij të Ligës së Evropës, që do të luhet në Budapest të Hungarisë, transmeton KOHA.