Sport

Atalanta luan për Bergamon në turneun final të “Championsit”

Atalanta luan për Bergamon në turneun final të “Championsit”
Foto: Reuters

Pasi Juventusi dhe Napoli janë eliminuar javën e kaluar, një klub provincial nga rajoni në zemër të përhapjes së pandemisë COVID-19 në Itali do të udhëheqë shpresat e Series A në Ligën e Kampionëve këtë stinor, shkruan agjencia Reuters.

Atalanta, nga qyteti Bergamo, me popullatë rreth 120 mijë banorë, do të përballet me PSG-në të mërkurën në një ndeshje që fillon mini-turneun “Final Eight” në Lisbonë.