Sport

Koronavirusi mund ta ndryshojë formatin e “Championsit”

Koronavirusi mund ta ndryshojë formatin e “Championsit”

Gara më e rëndësishme në nivel klubesh, Liga e Kampionëve, është zhvendosur në Portugali, ku do të zhvillohen ndeshjet e mbetura të këtij sezoni në kushte aspak normale dhe me ndryshime të shumta.

Pa praninë e tifozëve dhe me rregulla të rrepta do të mbahen çerekfinalet e këtij viti në Ligën e Kampionëve ku do të luhet me vetëm një ndeshje.