Sport

Kampioni olimpik e botëror del pozitiv në COVID-19, humb garën hapëse të “Diamond League”

Kampioni olimpik e botëror del pozitiv në COVID-19, humb garën hapëse të “Diamond League”

Kampioni olimpik dhe botëror në vrapimin 3.000 metra me pengesa, Conselus Kipruto, do të humbasë garën e parë të “Diamond League” për këtë sezon në Monako, pasi ka rezultuar pozitiv në koronavirus, ka bërë të ditur BBC-ja.

Kipruto 25 vjeçar, ishte njëri prej 11 atletëve kenias që më 14 gusht duhej të garonte, pasi Qeveria franceze aprovoi vizat hyrëse për ta.