Sport

Kasami ndihmon Sionin të mbetët në elitën zvicerane

Kasami ndihmon Sionin të mbetët në elitën zvicerane

Pajtim Kasami ka dalë shpëtimtar i skuadrës së Sionit në xhiron e 36-të dhe të fundit në elitën e futbollit të Zvicrës.

28-vjeçari, reprezentues i “Helvetikëve”, të hënën mbrëma, shënoi gol dhe asistoi një tjetër në duelin vendimtar që ekipi i tij e fitoi si mysafir i Servettes me rezultatin 2:1.