Sport

Tifozët kinezë marrin dhoma hoteli me qira për t’i shikuar ndeshjet e futbollit

Tifozët kinezë marrin dhoma hoteli me qira për t’i shikuar ndeshjet e futbollit
 

Tifozët e Superligës së Kinës në futboll kanë gjetur një mënyrë atraktive për të shmangur ndalimin për spektatorët nëpër ndeshjet kampionale për shkak të rrezikut nga përhapja e pandemisë së koronavirusit. Ata kanë filluar të marrin me qira dhoma të hoteleve, të cilët kanë pamje nëpër stadiumet ku do të zhvillohet ndeshjet e Superligës kineze.

Edicioni i ri në elitën e futbollit kinez ka filluar javën e shkuar pas shtyrjes që nga muaji shkurt shkaku i pandemisë COVID-19. Dueli i xhiros së parë që u zhvillua të martën ndërmjet skuadrave Shanghai SIPG dhe Tianjin Teda është përcjellë nga tifozët, të cilët kishin marrë dhoma me qira në “Sports International Hotel” në Kunshan.