Sport

Prishtina gjobitet me 1500 euro për incidentet në ndeshjen me Gjilanin, Dallku 500 euro

 

Prishtina është gjobitur me 1500 euro nga Komisioni Disiplinor i Federatës së Futbollit të Kosovës, shkaku i incidenteve të shkaktuara pas përfundimit të ndeshjes së xhiros së 29-të të Superligës së Kosovës me Gjilanin në stadiumin e qytetit në Gjilan.

Prishtina është dënuar me 1500 euro për sjelle dhe veprime të gabuara të stafit të klubit pas përfundimit të ndeshjes,