Sport

Barcelona ofron 70 milionë euro dhe Firpon për Lautaron

Barcelona ofron 70 milionë euro dhe Firpon për Lautaron
 

Barcelona është e gatshme të ofrojë 70 milionë euro dhe Junior Firpon për transferimin e sulmuesit argjentinas Lautaro Martinez, shkruan “Cadena Ser”.

Klauzola për lirim prej 111 milionë euro që kishte Lautaro në kontratën e tij me Interin ka skaduar tashmë. Klubi katalunas po shpreson të arrijë marrëveshje për transferimin e sulmuesit.